Sztuka perswazji- podstawy

Sztuka perswazji- podstawy

Jedną z umiejętności, którą warto poznać i ćwiczyć, jest sztuka przekonywania.  Istnieje kilka taktyk, formatów czy pomysłów, które można z powodzeniem zastosować do opanowania sztuki perswazji, a oto tylko kilka z nich:

Podstawy

  • Rozpoczęcie ze zrozumieniem lub postawą akceptującą jest prawdopodobnie jednym z lepszych sposobów na natychmiastowe uspokojenie drugiej strony.  Bycie postrzeganym jako odnoszący się łagodnie do czyjejś kłopotliwej sytuacji pomaga zbudować platformę wygodnej akceptacji i otwartości.  Odzwierciedlenie niektórych cech drugiej strony również pomaga w budowaniu zaufania, ponieważ wtedy odczuwane jest poczucie rzeczywistego zrozumienia.
  • Zapewnienie atmosfery, która jest zarówno przyjazna, jak i zachęcająca, to kolejny dobry sposób na zwiększenie odsetka skutecznej perswazji.  Drobne rzeczy, takie jak szczere komplementy, mogą czasami być dodatkowym składnikiem, który czyni technikę perswazji bardziej wiarygodną.  Ludzie, którzy często czują się godni, chętniej dokładają wszelkich starań, aby zadowolić.
  • Możliwość przedstawienia przekonujących i uzasadnionych dowodów z pewnością zwiększa szanse na skuteczne przekonanie kogoś do zrobienia czegokolwiek.  Upewniając się oczywiście, że dowody lub twierdzenia są możliwe do zweryfikowania, zapewniając w ten sposób dobrą i akceptowalną przez banki reputację w tym procesie.
  • Zapewnienie praktycznych wskazówek i prawdopodobnych rozwiązań pomaga również w uzyskaniu poparcia dla przekonującego argumentu.  Projektując propozycje, które wymagają przekonujących argumentów, upewnij się, że wszystkie materiały związane z argumentacją są dobrze przygotowane i odporne na błędy.  Dobre przygotowanie jest zawsze godną podziwu cechą i zdecydowanie dobrym narzędziem przekonywania.  Pewność siebie to także kolejna cecha, która dobrze sprawdza się podczas korzystania z techniki perswazji.  Osoba pewna siebie jest traktowana poważnie i szanowana za jej opinie.