W jakiej sprawie można udać się do psychologa?  

W jakiej sprawie można udać się do psychologa?  

Wizyta u psychologa zwykłemu człowiekowi nie przedstawia się dość pozytywnych barwach. Wizerunek tego specjalisty zapożyczony w różnego rodzaju programów telewizyjnych, najczęściej z filmów amerykańskich pozostawia dość negatywną opinię o nim. Jest ona przejmowana na nasz rodzimy grunt.

O wizycie u psychologa

Wydaje się nam, że psycholog jest jak skarbonka bez dna, który nie pomaga, tylko bierze pieniądze za wysłuchanie nas. W skrajnych przypadkach, co wcale nie jest takie rzadkie, myślimy, że u ego specjalisty leczą się jedynie osoby z zaburzeniami psychicznymi. Nic bardziej mylnego.

Kiedy warto udać się do psychologa?

Psycholog to specjalista, który jest w stanie rozwikłać wiele naszych problemów. Oczywiście jego praca przebiega etapowo. Niektórzy odczuwają ulgę po pierwszych kilku wizytach. Inni na efekty musza poczekać dłużej. Wszystko zależy od tego, z czym musimy się wspólnie zmierzyć. Psycholog pomoże każdej rodzinie we wszystkich płaszczyznach życia. Może skutecznie pomóc osobom, które cierpią na depresję. Dzięki niemu łatwiej jest zaakceptować stratę bliskiej osoby, chorobę dziecka, czy rodzica. Gdy wydarzy się cokolwiek, co zakłóca naturalny, ustalony rutyną porządek, a my nie jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić, wtedy jego pomoc jest nieoceniona. Nasz system wartości i równowaga psychiczna zostaną przywrócone na właściwe tory. Psycholog pomoże również wyzbyć się agresji, nauczy radzić sobie z narastająca frustracja i bezpiecznie rozładowywać emocje. Do tego specjalisty możemy wybrać się z niemal każdym problemem. Zawsze będzie starał się pomóc znaleźć nam odpowiednie rozwiązanie.