Jak opanować lęk?

Jak opanować lęk?

Są różne rzeczy, które musisz wiedzieć i musisz wykonać, aby właściwie radzić sobie z lękiem.  Jeśli przeanalizujesz i poznasz temat lęku, będziesz wiedział, że dostępne są setki terapii, kuracji i innych podobnych rzeczy, które obiecują pozbycie się lęku, ale większość z tych metod jest bardzo trudna i wymagają również dużo czasu. W tym artykule przedstawię kilka podstawowych technik, które mogą pomóc w radzeniu sobie z lękiem i w pewnym stopniu go kontrolować.

Oczekiwanie, że uczucie lęku może być korzystne

Jest to pierwszy krok w kierunku radzenia sobie z lękiem, który musisz zrobić, aby niepokój i gniew nigdy nie były nieoczekiwane i nie pozwalały im oczekiwać.  To uczucie pomoże ci nie czuć się zaskoczonym lub zbyt zaniepokojonym, gdy nadejdzie podobna sytuacja, ponieważ będziesz się jej spodziewać w pierwszej kolejności.

W większości przypadków niepokój objawia się najgorszymi efektami, gdy zaskoczy Cię jakieś złe wydarzenie.  Nie wiesz dokładnie, jak zareagować w tej sytuacji, a to nieznane uczucie prowadzi cię do niepokoju i zawsze reagujesz przesadnie.  Tak więc, aby kontrolować swój niepokój, najpierw musisz spodziewać się niepokoju i starać się zachować spokój i normalność w niespokojnych sytuacjach.

Spróbuj skategoryzować swój poziom lęku od 0 do 10

Drugą rzeczą dla skutecznego zarządzania lękiem jest monitorowanie poziomu lęku.  Czasami może to być trudne, ponieważ samopomiar jest zawsze trudny, ale możesz to zrobić przy bardzo niewielkiej praktyce.

Musisz skoncentrować się na swoich uczuciach, a następnie dowiedzieć się, jakie są sytuacje, które powodują najwięcej niepokoju i możesz je sklasyfikować jako numer 10, a następnie pomyśleć o tych sytuacjach, które mogą wywołać niepokój, ale nie na takim poziomie, na którym możesz stać się wściekły  i możesz je sklasyfikować według ich czystości do liczby 3-8.  Cała ta procedura identyfikacji i kategoryzacji poziomu lęku jest skuteczną częścią zarządzania lękiem.

Uważnie monitoruj swój poziom lęku

Kiedy już poznasz te poziomy lęku, musisz monitorować swoje wahania nastroju i określić, które uczucia, emocje i napięcia są takie, że prowadzą do najwyższego poziomu lęku.

W tej procedurze dowiesz się, że więcej myślisz o uczuciu lękowym, staje się ono silniejsze, a jeśli przestaniesz myśleć, ale pojawi się pewien problem z lękiem, zobaczysz, że minie, nawet nie będąc zauważonym.

Kiedy rozwiniesz w sobie uczucie akceptacji prawdziwych faktów i nie gniewania się na nie, chwile niepokoju będą tymczasowe i przeminą, zanim nawet je poznasz.

Powinieneś rozwinąć ten nawyk i pozwolić, by czas zajął się niektórymi rzeczami za Ciebie.  Istnieje wiele sił natury, które działają na swój własny sposób, aby rozwiązać te problemy i jeśli myślisz, że jest jakiś problem w twoim życiu, którego nie możesz rozwiązać sam, to po oddaniu najlepszego krótkiego krótkiego czasu wystarczy poczekać i patrzeć  rezultat zamiast ciągłego niepokoju i niepokoju.

Jest to bardzo skuteczny sposób na radzenie sobie z lękiem, ponieważ w wielu bardzo intensywnych sytuacjach po prostu czekasz na czas, aby zrobić wszystko dobrze, a to będzie bardzo kojące dla twojego wnętrza.

Zawsze pozostawaj w teraźniejszości

To kolejna ważna technika, która każe ci powiedzieć „co jest” zamiast „co jeśli” i jest to właściwy sposób na życie.  Zapomnij o przyszłości i skoncentruj się na teraźniejszości.

Jeśli potrafisz uczynić swoją teraźniejszość szczęśliwym miejscem, twoja przyszłość automatycznie stanie się jasna.  Nie ma potrzeby zastanawiania się nad swoją przyszłością, zamiast tego po prostu przeżyj swoje życie, wykonaj ćwiczenia relaksacyjne, posłuchaj muzyki, przeczytaj książki, a te rzeczy pomogą ci odwrócić uwagę od przyszłości i sprawią, że twoja teraźniejszość będzie bardzo pięknym miejscem do życia  m.in. ludzie, którzy utknęli w wyobraźni zorientowanej na przyszłość, często doświadczają większego niepokoju, ponieważ nie wiedzą, co robić w teraźniejszości, ale wciąż myślą o swojej przyszłości.

Nigdy nie próbuj uciekać od siebie

Niektórzy ludzie mają tendencję do planowania ucieczki od złych sytuacji, ale jest to naprawdę zły pomysł, ponieważ ucieczka z określonej sytuacji nie rozwiąże tego problemu za ciebie, zamiast tego zabierze cię w przyszłą sytuację, która będzie bardziej intensywna i bardziej przerażająca z większymi konsekwencjami.

Powinieneś trzymać się swojej teraźniejszości i próbować rozwiązać jak najwięcej problemów, ponieważ jeśli spróbujesz wtedy uciec, nikt nie będzie ci pomagał i zostaniesz zrujnowany przez twoje lęki.

Możesz ćwiczyć techniki radzenia sobie ze strachem, aby nie zasnąć iw teraźniejszości.  Te techniki pomogą ci przezwyciężyć strach i wymazać plan ucieczki z twojego umysłu.

Jest to raczej łatwe podejście, nie stawianie czoła swoim lękom i tworzenie planu ucieczki od sytuacji, ale pierwszą techniką, której nauczysz się w radzeniu sobie ze strachem, jest odważne stawienie czoła swoim lękom i przeciwstawienie się im jak mężczyzna.

Pojawią się niepokojące myśli, które powiedzą ci, że ucieczka od sytuacji jest najlepszym możliwym rozwiązaniem, ale nie powinieneś realizować tego planu, zamiast trzymać się zwykłego planu i pozostać w teraźniejszości.

Sprawdź się na wyższych poziomach lęku

Jest to jedna z najważniejszych rzeczy w radzeniu sobie z lękiem, że musisz mieć wiarę w siebie i nigdy nie próbować być perfekcjonistą.  Zawsze możesz dobrze sobie radzić w sytuacjach paniki i możesz też bardzo skutecznie radzić sobie ze wszystkimi najgorsze poziomy lęku.  Musisz wierzyć, że zawsze możesz zrobić dobrze, jeśli nie najlepiej.  Nie ma sytuacji, z którą nie możesz sobie poradzić.  Lęk jest niepokojący, ale nie pozwól, aby był niebezpieczny, ponieważ kiedy zacząłeś rozwijać niebezpieczne uczucie lęku, może cię wściekły i zaczniesz myśleć o bardzo nietypowych taktykach, aby się go pozbyć.

Podsumowując, staraj się pozostać w sobie i nie wywieraj zbytniej presji w żadnej sytuacji.  Musisz ciężko walczyć i dać z siebie wszystko w każdej sytuacji, bez względu na to, jak jest najgorsza.  Możesz przyjąć pozytywny sposób, że lęk bardzo rzadko jest widoczny z twojego zewnętrznego stanu i ludzie nie mogą powiedzieć, co się w tobie dzieje, a jeśli myślą, że jesteś spokojną i opanowaną osobą, to staraj się zachowywać jak jedna i nie trać ich  a także własna wiara w siebie.

Określ nasze złe myśli w dokładnym i dokładnym czasie

Jest to ważna rzecz do wykonania i mogę to wyjaśnić na przykładzie, że jeśli musisz dostać się na 17 piętro budynku, ale boisz się skorzystać z windy i pomyślisz „co jeśli ta winda utknie w środku?”  to naprawdę niepokojąca myśl, która wywoła strach w twoim umyśle, ale jeśli potrafisz zidentyfikować tę myśl przed wejściem do budynku, to „Winda wydaje się działać prawidłowo i mogę z niej korzystać” lub „nawet jeśli winda się zablokuje, ktoś to zrobi  przyjdź na ratunek już niedługo”.  To są bardziej pozytywne myśli i ostatecznie będziesz używał windy i pozbywał się strachu, który powodował kłopoty.

Uczucia i myśli to odrębne rzeczy

Myśli to wewnętrzne wezwania, które nie mają nic wspólnego z twoimi fizycznymi gestami, podczas gdy uczucia są solidnymi gestami, które są doświadczane fizycznie.  Jeśli jesteś w stanie uczynić je częścią, możesz obniżyć poziom niepokoju, ale jeśli mylisz myśli z uczuciami, sprawy zaczną się przerażać i niepokoić.

Na przykład, jeśli przychodzi ci do głowy myśl, że „nie mogę oddychać”.  To tylko myśl, ale jeśli zaczniesz traktować to poważnie, zaczniesz odczuwać ból i inne podobne rzeczy w swoim ciele, szyi i innych częściach.

Możesz pomyśleć w inny sposób i powiedzieć sobie, że „chociaż doświadczam problemów z oddychaniem, wiem, że moje systemy wewnętrzne wkrótce zmierzą się z tym problemem i w międzyczasie mogę się opanować, aby obniżyć poziom lęku.  Ten rodzaj myśli może być dla Ciebie skuteczny i poczujesz się bardziej zrelaksowany i spokojny.

Spróbuj zlokalizować punkt wyzwalający spirali lęku

Czasami wydaje się, że wyzwalacz lęku pojawił się znikąd, ale tak nie jest, ponieważ lęki zawsze pochodzą z mieszanki myśli i uczuć i zawsze mają pewien punkt wyzwalający w spirali.

Nie zauważasz tej spirali, dopóki niepokój nie wzrośnie do bardzo wysokiego poziomu.  Musisz zidentyfikować te spirale wyzwalające bardzo wcześnie na swoim poziomie lęku i upewnić się, że zidentyfikowałeś je, gdy poziom strachu wynosi 1 lub 2 ponieważ o wiele łatwiej jest kontrolować swoje lęki na tym poziomie, zamiast kontrolować je na wyższym poziomie.

Pozostań w sobie

Musisz myśleć i postrzegać rzeczy tylko dla siebie i nigdy nie myśleć o sobie z punktu widzenia innych. Jeśli postrzegasz rzeczy z punktu widzenia innych, to zdecydowanie wychodzisz z siebie i musisz wrócić.

Musisz także upewnić się, że nie myślisz za dużo o sobie, ponieważ może to również powodować problemy.  Staraj się wtapiać w otoczenie i pozostawać w lekkim nastroju.  Rozmawiaj ze wszystkimi i staraj się zachować spokój i spokój.

Dbanie o siebie pomaga poprawić zaburzenia lękowe

Na koniec powiem, że powinieneś naprawić swoją pracę i pracować w granicach.  Nigdy nie próbuj robić rzeczy, które nie są dla ciebie zdefiniowane i zaprojektowane.  Każda osoba przychodzi na ten świat z pewnym zestawem obowiązków i jeśli spróbujesz je przesadzić, sprawy zaczną się psuć.  Jeśli spróbujesz być przesadnie podekscytowany i pracować przez dłuższy czas, to po prostu cię to wyczerpie i wywoła niepokój.  Aby więc pozostać zdrowym, sprawnym i aktywnym, musisz pracować zgodnie z własnymi siłami.

1 thoughts on “Jak opanować lęk?

  1. Kompletny artykuł! Lepiej zrozumiałem istotę lęku i jako sobie z nim radzić.

Comments are closed.