10 naturalnych środków zaradczych w celu zniwelowania uczucia lęku

10 naturalnych środków zaradczych w celu zniwelowania uczucia lęku

Prawie każdy doświadcza lęku w tym czy innym czasie. Czy to pieniądze, praca czy relacje, współczesne życie wydaje się być polem minowym sytuacji wywołujących niepokój. Ale codzienny lęk nie jest koniecznie czymś, co wymaga uciekania się do leków lub terapii.

Ćwiczenia fizyczne

Ćwiczenia są dobrze znane jako jeden z najszybszych sposobów na złagodzenie objawów lękowych. Umiarkowane ćwiczenia uwalniają dobre samopoczucie i zwiększają ciepłotę ciała, co poprawia funkcje poznawcze i zwiększa poczucie relaksu.

Medytacja

Ta klasyczna praktyka pozostaje jednym z najlepszych sposobów na oswojenie lęku przez ludzi. Medytację możesz praktykować w wolnym czasie i nie musisz kupować żadnego specjalnego sprzętu, aby praktykować medytację, a dodatkowo możesz cieszyć się jej korzyściami, po prostu spędzając 15 minut do pół godziny dziennie i przejmując kontrolę nad swoim umysłem.

Herbata rumiankowa

Rumianek jest jednym z najlepszych naturalnych środków na niepokój ze względu na wysoki poziom apigeniny, luteoliny i bisabololu. Jeśli przeżywasz szczególnie niespokojny dzień, miła mocna filiżanka rumianku pomoże Ci poczuć się spokojnym i zrelaksowanym.

Kwasy tłuszczowe omega-3

Mózg jest bardzo podatny na stany zapalne, a wykazano, że kwasy tłuszczowe omega-3 zmniejszają stan zapalny i poziom stresu chemicznego, z których wszystkie przyczyniają się do lęku. Dlatego dla diety niskostresowej należy spożywać pokarmy bogate w kwasy omega-3, takie jak łosoś, orzechy włoskie i nasiona lnu.

Lawenda

Udowodniono, że oddychanie lawendą pomaga zrelaksować ciało i zmniejszyć niepokój. Możesz umieścić kilka kropli olejku lawendowego w wodzie do kąpieli lub na poduszce, albo wetrzeć kilka kropli bezpośrednio na skórę. Inną metodą cieszenia się lawendą jest wrzucenie kilku olejków do filiżanki z wrzącą wodą i wdychanie aromatu.

Gorąca kąpiel

Gorąca kąpiel to jedna z metod uspokojenia umysłu. Spróbuj dodać pół filiżanki soli epson do wody do kąpieli, która jest uważana za obniżającą ciśnienie krwi lub dodaj olejki eteryczne, takie jak wanilia lub bergamotka.

Rezygnacja z kofeiny

Ma to sens z jednego powodu: jeśli kofeina zwiększa energię, to zbyt duża jej ilość może sprawić, że staniesz się nerwowy i niespokojny. Ogranicz spożycie kawy lub czarnej herbaty do jednej filiżanki dziennie i zobacz, czy to pomoże zmniejszyć objawy lęku. Uważaj również na „ukryte” źródła kofeiny, takie jak czekolada, napoje bezalkoholowe czy leki na ból głowy.

Prowadzenie dziennika

To po prostu zapisywanie swoich myśli i uczuć, aby pomóc Ci je uporządkować, podobnie jak w przypadku prowadzenia dziennika, gdy byłeś nastolatkiem. Prowadzenie dziennika może pomóc w lepszym zrozumieniu swojego prawdziwego ja i pozwala uzyskać kontrolę nad chaotycznymi emocjami.

Joga

Podobnie jak medytacja, joga jest uważana za „terapię umysłu i ciała” i jest coraz częściej zalecana dla osób cierpiących na lęk. Niezależnie od tego, czy zapiszesz się na zajęcia, czy po prostu będziesz ćwiczyć w domu, joga może być bardzo uspokajająca. Praktyka nic nie kosztuje, a może być bardzo relaksująca.

Kąpiel słoneczna

Słońce jest naturalnym źródłem witaminy D, a jej niedobór został powiązany z objawami lęku i depresji. Staraj się wychodzić na zewnątrz w naturalnym świetle słonecznym przez 15 minut dziennie, najlepiej poprzez orzeźwiający spacer po parku.