Psychoterapia indywidualna w Katowicach – kiedy i dlaczego warto z niej skorzystać?

Psychoterapia indywidualna w Katowicach – kiedy i dlaczego warto z niej skorzystać?

W naszym społeczeństwie wciąż pokutuje przekonanie, że z pomocy psychologów i psychoterapeutów korzystają wyłącznie osoby mające poważne zaburzenia, słabe psychicznie czy znudzone. Na szczęście ta krzywdząca i kompletnie oderwana od rzeczywistości opinia jest coraz rzadszym zjawiskiem. Przybywa osób świadomych, że skorzystanie z psychoterapii indywidualnej np. w Katowicach nie jest żadnym powodem do wstydu, a przejawem odpowiedzialności, troski o siebie i swoich najbliższych. Dowiedz się, kiedy warto sięgnąć po wsparcie psychoterapeuty i jakie może to przynieść korzyści.

Czym jest psychoterapia indywidualna?

Psychoterapia indywidualna to forma terapii dedykowana osobom, które chcą pracować nad swoimi problemami 1 na 1 z doświadczonym terapeutą, co pozwoli im się maksymalnie otworzyć, zdobyć na pełną szczerość i tym samym ustalić źródło np. własnych lęków i wątpliwości życiowych.

Zadaniem psychoterapeuty jest stworzenie swojemu klientowi optymalnych warunków do zrozumienia, co odciska największe piętno na jego życiu, co powstrzymuje go przed zdecydowaniem się na korzystne zmiany, co hamuje jego ambicję i nie pozwala mu się rozwijać.

Sygnały świadczące o tym, że możesz potrzebować spotkania z psychoterapeutą

Nie jest prawdą, że z psychoterapii korzystają osoby mające ewidentne zaburzenia psychiczne. Nie mylmy psychoterapii indywidualnej z sesjami psychologicznymi czy tym bardziej z leczeniem psychiatrycznym.

Psychoterapia to propozycja dla każdego, kto czuje, że powoli przestaje sobie radzić z nawarstwiającymi się problemami, nie akceptuje swojego zachowania, ale nie umie wskazać jego przyczyn (często mających źródło w doświadczeniach z okresu dzieciństwa).

Typowymi sygnałami, które powinny skłonić do skorzystania z psychoterapii indywidualnej są:

  • męczące uczucie braku satysfakcji życiowej,
  • łatwe popadanie w konflikty z bliskimi i otoczeniem,
  • trudności z nawiązywaniem i utrzymywaniem poprawnych relacji,
  • wybuchowość, nerwowe reagowanie na różne drobiazgi (np. robienie awantury z powodu rozlanej herbaty),
  • brak wiary we własne możliwości, pomimo osiągania sukcesów,
  • lęk przed zmianą (np. pracy czy partnera).

Psychoterapia to znakomita inwestycja w siebie

Jeśli nadal nie masz przekonania o tym, czy rzeczywiście potrzebujesz psychoterapii indywidualnej ( https://strefakomfortu-katowice.com/oferta/ ), to przyjrzyj się swojemu zachowaniu i zastanów się, czy nie ma ono negatywnego wpływu na Twoje relacje z bliskimi i pozycję zawodową.

Szczególnie interesujący jest wątek zawodowy. Warto wiedzieć, że z psychoterapii indywidualnej bardzo często korzystają osoby, które mogą o sobie powiedzieć, że osiągnęły sukces. Prowadzą własne biznesy, zarabiają dobre pieniądze, niczego im nie brakuje, natomiast to wcale nie ma przełożenia na ich komfort życiowy. Dlaczego?

Powodem może być chociażby ciągły stres, obawa przed nagłym pogorszeniem się obecnego standardu życia, brak wiary we własną zaradność czy po prostu konflikty ze współpracownikami, które mają fatalny wpływ na samopoczucie i mogą obniżać satysfakcję z wykonywanej pracy.

Dzięki psychoterapii można nie tylko nazwać źródło swojej niepewności, życiowego i zawodowego niezadowolenia czy ciągłej frustracji, ale także wskazać przyczyny takiego stanu rzeczy, co otworzy drogę do ich wyeliminowania.

Gdzie skorzystasz z psychoterapii indywidualnej w Katowicach?

Jeśli chcesz odnieść omówione wcześniej korzyści z psychoterapii indywidualnej i nie stracić cennego czasu na niewiele wnoszące spotkania, to w pierwszej kolejności skup się na wyborze odpowiedniego terapeuty. Kieruj się tutaj opiniami innych osób, które już skorzystały z usług danego gabinetu.

Bardzo dobre oceny zbiera psychoterapia indywidualna oferowana przez centrum psychologiczno-medyczne Strefa Komfortu w Katowicach. Każde spotkanie trwa 50 minut, a zalecany minimalny okres terapii to pół roku. Na pierwsze spotkanie możesz się umówić telefonicznie lub online – szczegóły znajdziesz na stronie strefakomfortu-katowice.com.